Головною особливістю програми є сходження на найвищу точку Балканського півострова – вершину Мусала (2925м.) та відвідування унікальних Рильських озер.
Маршрут: Боровець - Мусаленські езера - високогірна хатина Заслон Леденото езеро - м.Мусала (2925м.) - Маришкіни озера - вершина Ковач (2646м.) - Мертве озеро - озеро Грінчар - гору Рилець (2713м8) - вершина Волин (2713м8). ) - гора Гулям Купен (2732м.) - Рильські озера
Піший похід у Болгарії до найвищої вершини Балкан – г.Мусала (2925м.). Це один із наймальовничіших походів у Болгарії. Гарний краєвид: високогір’я Болгарії, безліч озер, гірський масив з якого відкривається дивовижний краєвид на Марішки езера. Не потрібно спеціальної фізичної підготовки. Підійде всім бажаючим відвідати незайманий світ природи.
Зустріч у Софії чи Бургасі. Переїзд до м.Боровець. Першу ніч проводимо у кемпінгу у м.Боровець. Вечеряємо в одному з численних кафе.
Вершина гори Мусала — найвища гірська вершина Болгарії, а заразом і всього Балканського півострова. Досягає висоти 2925 метрів. Гора розташована в національному парку Ріла, де вмістилося понад 120 льодовикових озер та 4 заповідники. Тут починаються повноводні річки Балкан, мешкають тисячі представників флори та фауни. Рильський парк виглядає як бурхливе море гірських хребтів та глибоких ущелин, частина якого знаходиться під охороною ЮНЕСКО. На вершині «Балканського Евересту» відкривається вражаючий вид на болгарські гірські масиви та п’ять із семи Мусаленських озер. Перед сходженням на гору треба підготуватися: вершина Мусала — не лише найвище, а й холодне місце у сонячній Болгарії. Вісім місяців на рік температура тут не піднімається вище 0°С.
День 2.
Вранці після сніданку прощаємось із благами цивілізації та виходимо на маршрут. Сьогодні має бути хороший набір висоти понад 1000 метрів. Весь підйом пересуватимемося вздовж річок і струмків до високогірних Мусаленських озер, де й заночуємо.
Мусаленські озера. У долині річки Бистриця розташовано сім Мусаленських озер. На найбільшій висоті 2700 метрів знаходиться Крижане озеро, у якого льодовикове походження. Протягом усього року води озера скуті льодом, що розморожується лише з липня по листопад. З південного боку озера вгору йде північний схил вершини Мусала. З семи озер глибина Крижаного найбільша. Його води стікають у друге та третє озера. Третє Мусаленське озеро названо Алековим. Майже всі туристи сходяться на думці, що найкрасивіше. Поруч розташоване ще одне озеро, а біля підніжжя вершини Іречек (2852м.) розлилося Каракашеве озеро (п’яте за рахунком), поряд з ним (на ньому стоїть турбаза „Мусала”) – шосте озеро, а потім нижче схилом останнє сьоме. Останні два озера є джерелом річки Бистриця (що означає чиста).
День 3.
Після сніданку починаємо підйом на вершину. Проходимо найвищий гірський притулок Заслон Леденото езеро, розташований на висоті 2700 метрів. Після сходження на вершину гори Мусала на нас чекає перехід високогірною частиною практично без наборів висоти. Обід влаштуємо на хребті з мальовничим краєвидом на високогірні озера Марішки езера. Заночуємо на гірському хребті біля високогірного озера Гринчар.
День 4.
Повертаємось на хребет і продовжуємо рух до вершини Ковач (2646м.). З вершини відкривається чудовий краєвид на Мертве озеро. Далі за планом – сходження на вершини Вапа (2528м.) та Канарата (2700м.). Спускаємося до Рибних озер і зупиняємось на ночівлю.
День 5.
У цей день на нас чекає нетривале сходження на гору Рилець (2713м.). З вершини відкриється чудовий краєвид на всю долину річки Рільська з численними високогірними озерами. Потім спускаємося до озера Смрадлівото Езеро і піднімаємося на вершину Воден Чал (2688м.). На ночівлю зупиняємось на Поповокапських озерах на висоті 2500 метрів над рівнем моря.
День 6.
Весь день доведеться пересуватися гребенем вододільного хребта. Зробимо сходження на безліч вершин хребта висотами близько 2700 метрів. На ночівлю станемо біля Рильських озер на березі озера Черни Искър.
Рильські озера – одна з культових пам’яток Болгарії. Озерна система лежить у межах Національного парку «Рила» і складається з семи водойм льодовикового походження, розташованих на різній висоті над рівнем моря і відрізняються один від одного формою та розмірами. Між відмітками висот від 2100 до 2500 метрів у напрямку знизу вгору розташувалися озера – Нижнє, Рибне, Трилистник, Двійник, Нирка, Око та Сльоза. Озеро «Око» є найглибшим, «Рибне» – найдрібнішим, а «Двійник» – найбільшим.
День 7.
Після сніданку починаємо спуск у долину. Під час спуску оглянемо численні Рильські озера. Відвідаємо водоспад Скакавиця. На ночівлю зупинимося у кемпінгу.
День 8.
Після сніданку в кафе переїжджаємо в Софію чи Бургас до аеропорту.
У вартість входить:
- супровід досвідченим інструктором;
- 2 ночівлі в кемпінгу;
- збори за паркування та проїзди;
- групова аптечка;
- групове спорядження (тент від дощу, казани, пальники);
- зустріч у Софії/Бургасі;
У вартість не входить:
- прокат спорядження (рюкзак, спальник, намет, килимок, сидушка);
- переліт в Софію/Бургас і назад;
- оренда авто;
- харчування у кафе;
- ночівлі у хижах;
- похідне харчування на маршруті (сублімати);
- медична страховка;
- вся подальша програма до та після закінчення походу.
Кількість переглядів: 3561
Інші матеріали розділу Болгарія
Трекінг Мусала - Мусаленські озера - Маришкіни озера - Мертве озеро, 7 днів Треккінг до вершини Мусала (2925 м.), 5 днів