Головною особливістю програми є проходження Лікійською стежкою вздовж моря з нетривалими підйомами в гори.
Маршрут: Antalya - селище Tekirova - селище Cirali - вогні Хімери - стародавнє місто Olympos - селище Adrasan - мис Гелідонія - селище Karaoz - Antalya
Піший похід у Туреччині горами і вздовж моря Лікійською стежкою. Гарний краєвид: унікальне узбережжя Туреччини, не дуже складна стежка, гірські масиви з яких відкриваються дивовижні краєвиди на Середземне море. Не потрібна спеціальна фізична підготовка. Підійде всім охочим відвідати незайманий світ природи.
День 1.
Зустріч у Анталії. Переїжджаємо у селище Tekirova. Сьогодні ми маємо пройти дуже мальовничою стежкою вздовж моря. Ночуватимемо прямо на березі моря.
День 2.
Вранці після сніданку прощаємось із чудовим пляжем та висуваємось у бік селища Cirali. На обід зупинимося на пляжі біля красивої печери. Після обіду підемо вздовж моря петляючою мальовничою гірською стежкою і ночівлю спустимося в селище Cirali. Розміщуємось у кемпінгу. Перед заходом сонця виходимо прогулятися до Вогню Химери.
Вогні Хімери - вогнедишна гора. Вогні Химери – це унікальне явище, яке вражає своєю видовищністю та загадковістю. Природні гази, серед яких переважають викиди метану (87%), вільно виходять із надр гори завдяки тиску, що створюється підземними водами. При контакті з повітрям вони самозаймаються та утворюють десятки невеликих смолоскипів. Ці «вічні вогні» розкидані на невеликій ділянці гори. Роздуті вітром, вони часто призводять до пожеж, тому схили Янарташа у місцях виходу газу, являють собою голі скелі, що вигоріли та почорнілі. Вогні палають день і ніч, іноді згасаючи, іноді, навпаки, люто вириваючись назовні. Напевно, тому вогненну гору і назвали Янарташ, що по-турецьки означає «палаючий камінь». Та й назва села Чирали перекладається як «смоляна» або «займиста».
День 3.
Сьогодні маємо день відпочинку. Після сніданку купаємось у морі. Переселяємось у кемпінг на іншій околиці села Cirali. Обідаємо в одній з численних кафешок і решту дня присвячуємо вивченню античного міста Olympos та купанню в морі.
Античне місто Олімпос було побудовано вище невеликої затоки в глибокій ущелині невеликої річки і відомо, що у 2 ст. до н.е. стало членом Лікійського союзу. Олімпос разом із містом Фаселіс часом піддавався грабежам кілікійських піратів, а 42 року до н.е. перейшов під панування римлян. У римський період місто досягло найвищого розквіту.
День 4.
Неспішно збираємось і виходимо з гостинного кемпінгу. Сьогодні має бути перехід через гори до селища Adrasan. На ночівлю зупинимося у кемпінгу неподалік пляжу.
День 5.
Прокидаємося раніше і виходимо на маршрут. Сьогодні ми відвідаємо маяк на мисі Гелідонія і зупинимося на ночівлю з чудовим краєвидом на морі.
Мис Гелідонія та однойменний маяк є частиною знаменитої «Лікійської стежки» — турецького пішого маршруту, що йде територією стародавньої держави Лікії. Мис по праву вважається однією з найкращих видових точок на цьому шляху, а маяк прикрашає обкладинку друкованого путівника стежкою авторства Кейт Клоу. Мис Гелідонія в Туреччині завжди вважався найбільш небезпечним місцем для мореплавства у всій Анталійській затоці. Підтвердження тому — підводний цвинтар загиблих кораблів, який уже понад півстоліття вивчають дайвери. Найстаріше підняте з дна судно було побудовано XV столітті до нашої ери.
День 6.
Сьогодні день моря. Ідемо вздовж морського узбережжя, купаючись на численних пляжах. Закінчуємо похід у місті Karaoz.
У вартість входить:
- супровід досвідченим інструктором;
- групова аптечка;
- групове спорядження (тент від дощу, казани, пальники);
- зустріч в Анталії.
У вартість не входить:
- похідне харчування на маршруті (сублімати);
- прокат спорядження (рюкзак, спальник, намет, килимок, сидушка);
- ночівлі в кемпінгу/гестхаусі;
- переліт в Анталію і назад;
- збори за вхід та переїзди автобусом;
- харчування в кафе;
- медична страховка;
- вся подальша програма до та після закінчення походу.